Historia

od małej firmy do międzynarodowej organizacji

Andersen Tax Sp. to firma doradcza świadcząca usługi doradztwa podatkowego i usługi księgowe w Polsce i za granicą.

Obecnie nasza firma ma globalny zasięg i doradzamy największym międzynarodowym korporacjom. Jednakże zaczynaliśmy jako mała, butikowa firma doradcza. Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i najwyższej jakości świadczonych usług jesteśmy teraz częścią międzynarodowej organizacji, jaką jest Andersen Global.

2008: Matthew O’Shaughnessy zakłada Taxplan Sp. z o.o. przekonany, że na rynku usług doradczych w Polsce brakuje niezależnych firm doradczych, oferujących efektywne kosztowo doradztwo podatkowe w połączeniu z doświadczeniem oraz wysoką jakością świadczonych usług.

2013: Taxplan przyłącza się do Taxperience International, międzynarodowej sieci firm świadczących usługi doradztwa podatkowego z główną siedzibą w Holandii. Nazwa spółki ulega zmianie na Taxperience w 2015 roku. Aleksandra Kalinowska dołącza do zespołu i obejmuje stanowisko Partnera.

2015: W 2014 i 2015 firmy członkowskie Taxperience International połączyły swoje siły z Andersen Global. Jako Taxperience Sp. z o.o. staliśmy się członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Andersen Global, które wraz z amerykańską firmą Andersen Tax zatrudniało wówczas ponad 1.000 osób w ponad 32 lokalizacjach na całym świecie, w tym w Polsce, Holandii i Rosji (część Taxperience Group), Hiszpanii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Francji i Niemczech, oraz w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej.

2016: W październiku Sąd Rejonowy w Warszawie rejestruje zmianę firmy spółki z Taxperience Sp. z o.o. na Andersen Tax Sp. z o.o.

2017: W maju Andersen Tax Sp. z o.o. oficjalnie ogłasza zmianę nazwy spółki w Polsce.