Andersen Global rozpoczyna ekspansję w Kenii

Andersen Global z przyjemnością informuje o zawarciu współpracy z Nexus Business Advisory Limited (Nexus) z Nairobi (Kenia), afrykańską firmą doradztwa podatkowego, prawnego i biznesowego. Podpisanie Umowy o Współpracy z firmą Nexus, wprowadza praktykę Andersen Global na rynek Afryki Wschodniej i jest kolejnym krokiem do rozszerzenia zasięgu firmy w Afryce. Zasięg Andersen Global obejmuje także Andersen Tax LP, firmę członkowską z Nigerii.

Firma Nexus została założona w 2013 roku przez Philipa Muema, kieruje zespołem i jest Partnerem Zarządzającym. Firma zatrudnia ekspertów z zakresu podatków i prawa, którzy posiadają rozległe doświadczenie w kwestiach podatkowych i wspólnie mają ponad 40 lat doświadczenia. Nexus nadal będzie świadczył usługi doradztwa podatkowego i biznesowego zarówno dla osób prywatnych jak i dla korporacji działających w Afryce Wschodniej i poza nią. Usługi obejmują doradztwo w zakresie M&A, audytów due diligence, kwestii transakcji sprzedażowych, cen transferowych, podatku od osób prawnych, VAT, międzynarodowego prawa i planowania podatkowego, postepowań podatkowych i struktur wynagrodzeń pracowników.

„Jestem bardzo zadowolony z perspektyw jakie posiadamy w Afryce i zespołu zarządzającego, który tworzymy na tym kontynencie. Philip jest wyjątkowym profesjonalistą i pomoże nam stworzyć platformę dla tego strategicznego rynku w Afryce. Kenia, która jest bramą do Afryki Wschodniej kontynuuje swój wzrost i rozwój dzięki dodatnim danym demograficznym.” Powiedział Globalny Prezes i Dyrektor Zarządzający Andersen Tax LLC, Mark Vorsatz. „Nexus przoduje, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe w Afryce Wschodniej, a Philip będzie odpowiedzialny za ten region, który ma świetny potencjał do wzrostu. W dalszej perspektywie przewiduję, że będziemy mieli coraz więcej biur na głównych rynkach Afryki i pełny zakres usług.”

Philip Muema dodał: „W Nexus’ie wierzymy, że dzielenie się wiedzą i działanie bez ograniczeń są bardzo ważne, aby utrzymać silne relacje z naszymi klientami i świadczyć najlepszej jakości usługi na całym świecie. Ta współpraca zwiastuje nowy początek praktyki podatkowej w Kenii i Afryce Wschodniej. Już teraz ściśle współpracujemy z Olaleye Adebiyi i innymi Partnerami w Afryce i oczekujemy, że nasza współpraca będzie się rozwijać. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z Andersen Global i rozwijać praktykę w Afryce. Współpraca z Andersen Global oferuje wspaniałe możliwości do ekspansji na nowe rynki i daje możliwości obu stronom.”

Andersen Global jest międzynarodowym stowarzyszeniem odrębnych i niezależnych firm członkowskich, składającym się z profesjonalistów podatkowych i prawnych na całym świecie. Stowarzyszenie, założone w 2014 roku przez Andersen Tax LLC, amerykańskiego członka stowarzyszenia, zatrudnia obecnie 2 200 pracowników na całym świecie i posiada 70 biur, poprzez firmy członkowskie i współpracujące.